intezmeny.jpgtagint.jpgtomegalso.jpgtomegfelso.jpg

A magyar kultúra napja

A magyar kultúra napját 1989 óta ünnepeljük január 22-én annak emlékére, hogy a kézirat tanúsága szerint Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon tisztázta le Szatmárcsekén a Himnusz kéziratát.

Iskolánkban hagyománnyá vált, hogy évről évre a hetedikesek készülnek január 22-én ünnepi műsorral. Így történt ebben a tanévben is: a 201. évfordulón. Megemlékeztünk Kölcsey Ferencről, szó volt a Himnusz keletkezéséről, mondanivalójáról, jelentőségéről. A műsor második részében egy magyar népmesét hallgattak meg a diákok, majd a közös népdaléneklés következett. Minden évben, így most is megtapasztaltuk az együtt-éneklés örömét, összetartó erejét.

A műsor keretében adta át a felsős szövegértő verseny legjobbjainak az oklevelet Boritsné Helle Anna igazgatónő.

5-6.osztályosok:

I.Rittgasser Mirella 6.o. – 38 pont /max./, II.Hanczár Lia 5.o. – 37 pont, III.Gilicze Léna 5.o. – 35 pont.

7-8.osztályosok:

I.Szabó Zoé 8.o. - 45 pont /max./, II.Oláh Vivien 8.o. - 44 pont, III.Mojzes Tamás 7.o. - 41 pont

Gratulálunk a helyezetteknek!

Zárásként sor került az OKOSTEREM átadására. A szalagátvágást követően minden osztály megnézhette a termet, Gólityné Rigó Anikó bemutatta kicsiknek és nagyoknak az új eszközöket.